סוגי עור לטיפול טבעי

איך נאבחן את סוג עור הפנים שלנו ואיך נבחר קרם לחות טבעי שמתאים לנו?

כולנו נולדנו שונים, עם עור פנים שונה. יש כל כך הרבה סוגים, כי כל אחד מאיתנו הוא מיוחד.

השיטה לקביעת סוג העור מבוססת כמו כמעט כל דבר אחר – על חלוקה ל 3, וקצת חיבור ביניהם.

עור יבש-  לא “יודע” לאגור את הלחות ולכן מאבד את גמישותו ואת האיזון הטבעי שלו.               הוא עלול להראות אפרורי ומחוספס, סדוק, נוטה לגרד ואדמומיות ויהיה רגיש לכל שינוי  במזג האויר.  בדרך כלל ישנה תחושה של עור מתוח ולאו דוקא בקטע טוב… החלק הטוב הוא שבדרך כלל עור יבש לא יסבול מפצעוניות.

עור רגיל– ובכן, זהו החלום של כולנו.

זהו עור בעל מראה חלק ואחיד בכל האזורים, הנקבוביות אינן פעורות והוא משדר בריאות ותחזוקה טובה.

עור שמן – בעקבות נטייה להפרשת מוגברת מבלוטות החלב, מראה העור נוטה להיות מבריק ובעל נקבוביות פעורות. במצב שכזה, עלולה להתפתח פצעוניות וראשים שחורים. היתרון והתקווה – עור שמן מתקמט הרבה יותר לאט.

לחלק מאיתנו יש עור פנים מעורב, המשמעות היא שיש לנו אזורים מבריקים בפנים, בדרך כלל באזור ה T – המצח ומהאף ועד לסנטר. שאר האזורים יוגדרו כעור יבש או רגיל.

בשלב מסוים,  כשאנחנו מתחילים להכיר את עצמנו, נבין איזה סוג של עור יש לנו.

 מהו קרם לחות טבעי לפנים , איזה סוגים של קרם לחות קיימים בקוסמטיקה טבעית ומה ההבדלים ביניהם?

או בקיצור – למה לנו קרם לחות?

מתי ואיך משתמשים בקרם לחות טבעי ואיזה מרכיבים לחפש תמיד במוצר שלנו?

אפשר לחלק את עולם מוצרי הלחות לעור הפנים בכמה אופנים –

דרך אחת היא לייחס לכל סוג עור את קרם הלחות שמתאים לו.

קרם לחות טבעי קל שאינו מבוסס על שמנים וחמאות בריכוזים גבוהים המתאים לעור שמן.  קרם שמאזן את ריכוז השמנים עם ריכוז השכבה המימית ומתאים לעור רגיל וקרם עשיר בשמנים וחמאות שיעשה עבודה נהדרת בהחייאת עור יבש.

הדרך הנוספת לאבחנה בין סוגי המוצרים היא פשוטה- קרם המבוסס על מרכיבים טבעיים או קרם שמכיל חומרים סינטטים.

חומרים סינטטים הם חומרים שמקורם בתוצרי נפט, סיליקון, חומרי ריח שמקורם אינו מוגדר, וחומרים משמרים שיש שאלות לגבי הנזק הבריאותי שהם עלולים לגרום לנו.

בכל מקרה כדאי ללמוד ולקרוא את רשימת המרכיבים ולנסות לזהות את העיקריים שממש לא מומלצים לשימוש.

במקביל, כולנו נוכל לזהות את הצמחים והשמנים הטבעיים שיופיע ברשימת המרכיבים. ויטמינים הם תמיד תוספת טובה והכרחית בכל מוצר איכותי.

דרך שלישית לאבחנה בין סוגי קרמי הלחות לפנים היא ההתאמה לעונת השנה ולאקלים בתקופת השימוש.

לא נרצה להעמיס למשל  קרם כבד, גם אם מלא בשמנים טובים, בימי אוגוסט המהבילים.

בתקופת הקיץ הישראלי, עם החום הלוהט וההזעה הבלתי נגמרת, כולנו נחפש קרם קליל, שיתן לנו את מלוא הלחות וההגנה שאנו זקוקים לה אבל ככה שלא נהיה מבריקות ונוטפות במשך יום שלם.

בחורף לעומת זאת, נשמח להתעטף בקרם טבעי עשיר בחמאות ושמנים טבעיים, חומרים פעילים בריכוזים גבוהים שמעניק לנו פעילות טיפולית והזנה עמוקה במהלך שעות שנת הלילה.

בדורית דורון קוסמטיקה טבעית חשבנו הרבה איך להביא אליכם את כל האפשרויות כך שכל אחת ואחד והעור המיוחד שלו יוכל להינות ממוצר טבעי שמתאים בדיוק לו.

כל המוצרים מבוססים על צמחי מרפא ומלאים בחומרים טובים, ויטמינים וחומרים פעילים בריכוזים גבוהים.

רקחנו עבורכם את כל הטוב שבטבע.

WaterWellMoist: כשמו כן הוא! קרם לחות ממש ממש קליל, נספג בשניות, מתאים  מאוד לעור שמן ופצעוני ומתאים גם לסוגי העור האחרים כאשר מזג האויר חם ודביק אבל אנחנו תמיד זוכרות שהעור צריך לחות. כל סוגי העור בכל תנאי האקלים. פריט חובה בכל תיק!

REViTAmin: קרם עשיר  ומזין, לעור רגיל ויבש,  מלא בויטמין C שמגן עלינו מפני גורמי הזיהום והרדיקלים. מכיל אבץ וטיטניום אוקסיד, שנותנים הגנה מסוימת מהשמש וריפוי.    שמנים מזינים וחמאות טבעיות משלימות את תהליך הריפוי והענקת הלחות לאורך זמן, ובכל זאת, נספג במהירות ללא תחושת כובד ושומניות.

שווה לאמץ לשימוש קבוע, ללחות מיטבית ביום ובלילה.

AminoNite: קרם לילה עשיר וקטיפתי להזנה עמוקה המבוסס על חומצות אמינו שהן אבני היסוד של ה DNA שלנו.

מנה גדושה של ויטמינים –

C, E, A ו – B5 להגברת הרוויה של עור יבש שזקוק לכל החומרים הטובים כולל חמאות עשירות ושמנים טבעיים לחזור למראה החיוני שהוא כל כך צמא לו.